“in Poland We Dont Say”

Dodaj komentarzKliknij tutaj, aby anulować odpowiadanie. Witam na moim blogu! Interesuję się technologiami internetowymi, a tu piszę głównie o problemach oraz ciekawostkach związanych z tworzeniem stron WWW i publikuję własne skrypty. Licznik słów i znaków w tekście Panel logowania w szablonie WordPress Ostatnie komentarze

  • Wrzucanie wyników poszczególnych partii uzyskanych w całej Polsce i wskazywanie liczby mandatów jako 460 jest niepoprawne.
  • Używana jest m.in.
  • Metoda d’Hondta stosowana jest do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na zasadzie proporcjonalności.
  • w wyborach do Sejmu RP. Więcej możecie o niej przeczytać naWikipedii.

Joanna – Licznik słów i znaków w tekście Marcel – Licznik słów i znaków w tekście Przeliczanie mandatów metodą d’Hondta Metoda D’Hondta – metoda stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi.

Ania Lewandowska Ciągle W Formie

Metoda d’Hondta stosowana jest do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na zasadzie proporcjonalności. Używana jest m.in.

CZY UZNAĆ ZE KALKULATOR TO SZAJS!!!!!!!!!! Przeciez to oszustwo. Jaka proporcjonal;ność jeżerli głosy na pertie które nie przekroczyły progu wyborczego n 11 kwietnia 2016 o 19:18 kalkulator metody donta 29 września 2015 o 16:57 Bardzo fajnie ale czy dało by się, zrobić, aby te podzielone mandaty układały się w sposób w jaki siedzą posłowie w Sejmie ? 24 września 2015 o 11:43

Poleć Znajomym:

w wyborach do Sejmu RP. Więcej możecie o niej przeczytać naWikipedii. Mój kalkulator pozwala obliczyć liczbę mandatów przypadających na dane ugrupowanie po wpisaniu liczby głosów w odpowiednie pola. Skrypt uwzględnia próg wyborczy (należy wpisac samą liczbę, bez znaku %). Warto przeczytać również:

kalkulator metody donta

I dostałem wynik PO 21, PiS 20, KNP 3, SLD 7. Pierwsze dwie wyraźnie zamienione miejscami – to PiS powinien mieć 21, a PO 20. Dziękuję za zgłoszenie, problem naprawiony. (TREP dostał więcej niż PSL mimo niższego poparcia) 30 kwietnia 2014 o 20:21 Szkoda, że ten kalkulator uwzględnia tylko 5-procentowy próg wyborczy.

Dlaczego My? Oto Kilka Powodów:

Kalkulator nie uwzględnia progu 8% dla koalicji wyborczych, przez to wynik ZLewu jest zafałszowany. 7 września 2015 o 20:19 Super traderprof broker opinie bardzo przydatny kalkulator . Próg wyborczy ustawiłem na 5,00%. Wynik procentowy SLD na 4,87 %. Wyniki wyszły następujące:

Przelicza normalnie procentowo – metoda d’Hondta premiuje ugrupowania większe, a odbiera mniejszym – to jest nie tak, że zamiast metody d’Hondta jest zwykła proporcja…:/ 10 września 2013 o 08:08 Masz rację z premiowaniem 🙂 Metoda d’Hondta polega na przydzielania mandatów największym ilorazom liczb oddanych głosów . I tak właśnie działa kalkulator. 1 kwietnia 2013 o 17:04 Proszę bardzo, cieszę się, że ktoś korzysta 🙂

Czy Zdałbyś Egzamin Na Kartę Rowerową? Dzieciaki Z Podstawówki Dają Radę, A Ty?

czy ten kalkulator na pewno dobrze przelicza? Był testowany przeze mnie wielokrotnie, traderprof broker opinie również inne osoby nigdy nie narzekały. A co jest nie tak? 9 września 2013 o 23:05

kalkulator metody donta

Możesz to podliczać od razu w JavaScripcie przy edycji i wyświetlać jako 11sty slot. Dla progu 50 wszyscy 92 mandaty. 10 września 2014 o 21:37 Kalkulator kalkulator metody donta nie dziala jezeli zadna partia nie przekracza progu wyborczego. Nie rozumiem o co ci chodzi Wpisałem PO 28, PiS 28.9, KNP 5.2, SLD 10.8.

Japonia Po Ii Wojnie Światowej

Coś tu masz jednak nie tak z tym kalkulatorem.. Wpisz 99,99, i 0,01.. wynik wyszedł dla obu po 230 mandatów..

Dlaczego SLD bierze udział w podziale mandatów, skoro nie przekroczyło progu? W tej liczbie głosy SLD stanowią: 4,87/71.4 = 6,8% a więc więcej niż 5% progu. Powinieneś sprawdzać, czy liczby głosów sumują się do 100% lub do sumy głosów, jeżeli nie są to liczby w %% 3 września 2015 o 20:21

Polecane Tematy

Wpisując wyniki wyborów z 2007 i 2011 podaje inny podział mandatów niż w rzeczywistości. A czy dysponujesz danymi ze wszystkich okręgów wyborczych czy kalkulator metody donta posługujesz się ogółem głosów (a może nawet procentami głosów) w Polsce? Zauważ, że metodą tą przyznaje się mandaty w każdym z okręgów z osobna.

Wrzucanie wyników poszczególnych partii uzyskanych w całej Polsce i wskazywanie liczby mandatów jako 460 jest niepoprawne. Żeby uzyskać prawidłowe wyniki należy wpisać wyniki z poszczególnych okręgów wyborczych wyłącznie partii które w skali kraju przekroczyły 5% i jako próg wyborczy wpisać “0”. Następnie liczbę mandatów z wszystkich okręgów należy zsumować. WITAM BIORĄC POD UWAGE WYNIKI Z 2015 ROKU PIS TERAZ POWINIEN BYĆ W OPOZYCJI (JESLI NAWET ROZBIJEMY LEWICE NA DWIE PARTIE PO 4% PONIEWAZ KALKULATOR NIE MA PROGU 8%) WYNIKI WYBORÓW W 2011 TEZ SIE NIE ZGADZAJĄ PLATFORMA MA 30 POSŁÓW ZA DUZO NIE WIEM CO MAM ROBIĆ ZGŁASZAĆ TO DO SĄDU NAJWYŻSZEGO??

Państwo Spisze Nas Wszystkich Nie Można Odmówić

Nie ważne czy wpiszę 5% czy 0%. Wyniki wychodzą takie same. Uwzględnia dowolny próg. Fajna sprawa, właśnie chciałem sprawdzić czy muszę sam sobie zrobić taką zabawkę czy ktoś już na to wpadł, a teraz mogę się bawić z wszelkimi sondażami itp. 😀 dziękuję i pozdrawiam

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *